Arhiva kategorije: Čuvari prirode
Igrom do znanja
Igrom do znanja, znanjem do pobjede. Mogli bismo reći da je to naš slogan. Mi smo ponosni učenici 4.a i 4.b razreda isto tako ponosne OŠ Malinska-Dubašnica. Marljivo smo učili i vježbali i u nepuna dva tjedna pripremali se za … Nastavi čitati
Intervju sa Zemljom
Jeste li se ikad zapitali što Zemlja, planet čudesne ljepote i naš jedini dom, želi poručiti nama ljudima? Saznajte u intervjuu koji slijedi! 💚
Izložba fotografija: Prve proljetne šetnje Dubašnicom
Stiglo je proljeće u Dubašnicu; šumski cvjetići izviru na tepihu jesenskog lišća, propupale su grane, livade su zasjale u bojama maslačaka, vrijeme je za prve proljetne šetnje! 💕 Naša mala ekipica fotorepoterki zabilježila je dolazak proljeća u našoj lijepoj Dubašnici. 🌼
Likovna izložba: Priča jesenskog šešira
Priča jesenskog šešira mjesečni je projekt 5. a razreda koji su učenici sa zanimanjem popratili i rado u njemu sudjelovali. Zadatak je bio od starog šešira načiniti jesenski šešir pun suhog lišća i jesenskih plodova. Na satu hrvatskog jezika svi … Nastavi čitati
Četvrtaši u Ravnoj Gori, Ogulinu i Karlovcu
U ponedjeljak 20. studenoga, naši četvrtaši zamijenili su školske klupe terenskom nastavom prepunom uzbudljivih avantura; uživali su na snijegu u prekrasnom krajoliku Ravne Gore i zanimljivim i čudesnim pričama koje su im o sebi otkrili gradovi Ogulin i Karlovac. 😊
Četvrtaši na Plitvičkim jezerima
Plitvička jezera, naš najstariji nacionalni park, je mjesto toliko čudesno i lijepo da ga zasluženo nazivaju Rajski vrt Europe. U to su se uvjerili i naši četvrtaši uživajući u ljepoti modrozelenih jezera, pjenušavih slapova i prekrasne flore koja je sva … Nastavi čitati
Svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
U nedjelju 15. listopada, u organizaciji Udruge Lijepa naša i pod visokim pokroviteljstvom Hrvatskog sabora, u našoj Dubašnici održana je svehrvatska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje.
Prva jesenska šetnja
Na prvi dan jeseni, učenice 6.a razreda Edita Begaj i Lorena Brnica vode nas u prvu jesensku šetnju. Njihove prekrasne fotografije otkrivaju svu raskoš i ljepotu jeseni, godišnjeg doba koje oduvijek očarava umjetnike i ljubitelje prirode.
Dubašljanski četvrtaši pobjednici Eko kviza
U utorak 30. svibnja naši su četvrtaši bili u Omišlju kako bi sudjelovali na eko natjecanju, 15. susretu četvrtaša osnovnih škola sa četiri kvarnerska otoka; Lošinja, Cresa, Krka i Raba. U eko kvizu o odvojenom skupljanju otpada naša je ekipa … Nastavi čitati
Izlet u Gorski kotar
Učenici trećih razreda bili su u Gorskom kotaru. Uživali su u otkrivanju brojnih zanimljivosti šumskog kraljevstva Nacionalnog parka Risnjak i ostalim ljepotama zelenog srca Hrvatske. O izletu piše naša web novinarka Marija Milčetić iz 3. b razreda 🙂










