Zasadi drvo, ne budi panj!

I ove godine je naša škola sudjelovala u akciji Zasadi drvo, ne budi panj.

U suradnji s Komunalnim društvom Dubašnica oplemenili smo okoliš naše škole između dvorane i igrališta s 10 mladih biljaka, sadnicama nara, masline i aronije. 💚

Djelatnici KD Dubašnica su iskopali 10 jama na vrlo kamenitom i tvrdom terenu. U njih smo stavili dosta komposta i naše sadnice. Sadnice su nabavljene sredstvima Kurikuluma Primorsko-goranske županije, donacijom trgovine Cortina d.o.o. i Komunalnog društva Dubašnica.

Po dvoje učenika iz svakog razreda dobila su zadatak zasaditi sadnicu generacije. Sadili su ih pod budnim okom djelatnika KD Dubašnica koji su im osigurali alat i davali savjete. Sadnice nara, maslina i aronije ubrzo su se udobno smjestile u predviđene jame. Zadatak svake generacije je nadjenuti svojoj sadnici ime i brinuti o njoj. Potrudit ćemo se da svaka mlada biljka dobije svoj bar kod kako bi zainteresirani  prolaznici mogli doznati više o svakoj sadnici.

Nadamo se da ćemo nastaviti s ovom akcijom i nećemo biti panjevi! 🌳

Ana Marija Šviderski – Jurinjak

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Čuvari prirode, Događanja, Projekti, Vijesti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.