Zdrav za 5!

Mjesec borbe protiv ovisnosti, koji se obilježava od 15. studenog do 15. prosinca, obilježili smo i u našoj školi.  U srijedu 8. prosinca učenici osmih razreda prisustvovali su predavanju u sklopu preventivnog programa ”Zdrav za 5!”.

Policijska službenica za prevenciju policijske postaje u Krku održala je zanimljivo predavanje u 8. a i 8. b razredu. Cilj programa je prevencija ovisnosti o alkoholu. Učenici su slušali o  zdravstvenim rizicima i štetnim posljedicama zlouporabe alkohola te se upoznali  sa kaznenopravnim aspektima i posljedicama koje snose konzumiraju li alkohol. Učenici su sa zanimanjem slušali, a nakon predavanja postavili mnogo pitanja. U sklopu ovog projekta osmaši će sudjelovati i u interaktivnoj prezentaciji na satu razredne zajednice koje će održati njihove razrednice.

Ivana Bonifačić

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Projekti, Vijesti i označen s , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.