Likovna izložba: Grafizmi

Crtež je umjetnikov najizravniji i najkreativniji spontani likovni izraz, vrsta pisanja: crtež otkriva, i više od slikarstva, pravu osobnost umjetnika i donosi iskrenost njegovog unutarnjeg doživljaja stvarnosti.

Edgar Degas

Ove riječi velikog francuskog umjetnika Edgara Degasa oživjele su punim životom u likovnim mapama učenika petih razreda. Na njihove crteže, nastale potezima flomastera, nije dovoljno tek baciti pogled, već pred njima treba zastati, prošetati se kroz njih. Oni pričaju i stvaraju priču, pozivaju na šetnju i otkrivanje sičušnih neobičnih detalja, uvode nas u fantastične svjetove, bude znatiželju i osmjeh, te otkrivaju neprocjenjivu ljepotu spontanog dječjeg likovnog stvaralaštva.

Alenka Žužić

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.