Prvi puta u školskoj knjižnici

Knjižnica! Što je to? Mjesto za čitanje knjiga, posuđivanje knjiga, za razgovor, za igru, za gledanje filmova… sve to i još mnogo više. Sve je to školska knjižnica. Ulazeći po prvi puta, službeno, u školsku knjižnicu učenici 1.a razreda postali su članovi školske knjižnice. 😊

Učlanili su se u knjižnicu kao pravi čitači. Iako mnogi od njih još ne znaju čitati, u svijet bajki i priča zakoračili su još u zagrljaju svojih mama i baka koje su ih upoznale s prvim bajkama u ranijem predškolskom periodu. Učiteljica Simona, školska knjižničarka, pripremila je zanimljiv i edukativan sat s ciljem upoznavanja pojmova knjižnice, knjižare, knjižničara, pravila posuđivanja knjiga, ponašanja u prostoru knjižnice, čuvanja književnog inventara kroz zanimljivu priču “Uljuđeni vuk”. Nakon učenja, naravno, provjera znanja, kroz igru i kviz. Mnogobrojne ručice u zraku potvrdile su da su prvašići bili pažljivi slušači tijekom učenja, odnosno čitanja priče. Znali su sve odgovore te su brzo doveli malog knjiškog crva do cilja, odnosno do knjige. Za kraj sata knjižničarka ih je pozvala na što češće druženje s knjigama i posuđivanje knjiga jer će na taj način upoznati jedan drukčiji, bogatiji i poseban svijet. U knjižnici ima građe i za čitače i za početnike.

Dakle, djeco, svi ste dobrodošli u školsku knjižnicu!!! 😊

Ivona Dundović-Ljutić

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Knjižnica, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.