Posjet kazalištu učenika drugih razreda

U srijedu 14. ožujka učenici drugih razreda, u pratnji svojih učiteljica Mihaele Košić i Đane Krnčević,  bili su na zanimljivoj terenskoj nastavi u Rijeci. Razgledali su HNK Ivan pl. Zajc i naučili puno toga o prošlosti kazališta, o kazalištu općenito i o tome tko sve radi u kazalištu.

Gospođa Tamara provela nas je po cijeloj zgradi, uključujući i tajne prolaze kojima se smiju koristiti samo zaposlenici kazališta, što je našim učenicima bilo vrlo zanimljivo. Nakon toga, zaputili smo se prema HKD-u na Sušaku gdje smo pogledali i poslušali edukacijski koncert Koliko ste muzikalni?. Edukacijski koncert osmislio je dirigent opere HNK Ivana pl. Zajca Igor Vlajnić koji ovim projektom, već petnaest godina zaredom, na zanimljiv način približava najmlađima ljepotu klasične glazbe i kazališnog svijeta. Vidjeli smo različite instrumente, poslušali operu i provjerili svoje glazbeno znanje. Koncert nam se jako svidio.

Mihaela Košić

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Glazba, Terenska nastava, Vijesti i označen s , , , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.