Malo kazalište sjena: Proljetno buđenje

Još samo nekoliko dana i priroda će se probuditi iz zimskog sna. Prvi dan proljeća tako je blizu, a njegov dolazak obilježili su učenici 1.b razreda sa svojom učiteljicom Jasenkom Znaor. Učinili su to na jedan sasvim neobičan, kreativan i zabavan način. Na trenutak, njhova je učionica postala malo kazalište sjena u kojem su izveli igrokaz Proljetno buđenje.

Kako bi uprizorili igrokaz Proljetno buđenje Jadranke Čunčić – Bandov, učenici su se vrijedno pripremili i zadatku pristupili s puno veselja. Dobro su naučili tekst, a kad su ptičica i medo oživjeli igrom sjena, cijelu je učionicu ispunilo veselje. I baš su se odlično  se zabavili! 😍

PTIČICA:
Probudi se medo! Prekini san.
Danas je prvi proljetni dan!

MEDO:
Baš danas je proljeće moralo doći.
Još mi se spava,
sklapaju oči.

PTIČICA:
Hajde, napusti zimske snove.
Livada puna cvijeća te zove.

MEDO:
Baš me je briga za cvijeće neko
još mi se spava, već sam ti reko.

PTIČICA:
Poslušaj medo!
Šta se to čuje?
Okolo cvijeća pčelice zuje.

MEDO:
Pčelice zuje!
Bit će slasnog meda.
Moram ustat brzo,
makar mi se ne da.

FOTOGALERIJA:

foto: Jasenka Znaor

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Projekti, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.