U petak 25. travnja učenici trećih razreda, u pratnji svojih učiteljica Ana Marije, Ivone i Sanje, posjetili su Nacionalni park Plitvička jezera i uživali u jedinstvenoj ljepoti jezera, šuma i kaskadnih slapova.
Nacionalni park Plitvička jezera smatra se jednim od najljepših nacionalnih parkova u Europi, ali i u svijetu. Bez obzira što vodene površine Nacionalnog parka iznose tek 1% njegove ukupne površine, one su najatraktivniji i najposjećeniji dio.
Šesnaest veličanstvenih jezera kaskadno je formirano u različitim veličinama, a nastala su vrlo složenim biodinamičkim procesom rasta sedrenih barijera što je upravo jedan od razloga zašto su Plitvička jezera 26. listopada 1979. godine uvrštena na UNESCO listu svjetske prirodne baštine i zašto su jedinstvena univerzalna vrijednost.
Koliko god puta prošetali stazama Nacionalnog parka Plitvička jezera, toliko puta ćete se i diviti fascinantnim jezerima, nanizanim poput bisera te njihovim promjenjivim spektakularnim bojama. U svako doba dana, jezera imaju zadivljujući spektar boja i niti u jednom trenutku ne izgledaju kao dan prije. Boje vode pojavljuju se u cijeloj paleti nijansi, od smaragdno-zelene pa sve do modro plave, tirkizne ili blijedo sive. Boje se razlikuju od jezera do jezera, ali i unutar jednog jezera, što oduševljava svakog posjetitelja pa tako su oduševile i nas.
Iako nas je umjesto sunca pratila kiša mogli smo uživati u nijansama zelene i tirkizne boje. Vožnja brodićem po jezeru Kozjak je bila posebna. Najviše smo se veselili “tuširanju„ ispod Velikog slapa i promatranju slatkovodnih riba. Neki su se jedva suzdržavali da se ne okupaju u nekom od jezera.
Možemo sa sigurnošću reći da ovaj šumoviti kraj čuva tajnu ovih 16 jezera, a veličanstveni slapovi svojom pjesmom nikoga ne ostavljaju ravnodušnim!
Ivona Dundović- Ljutić
FOTOGALERIJA






















































