Školsko Sudoko natjecanje 2022.

U petak 4. studenog 2022. godine u našoj školi održano je po prvi put Sudoku natjecanje.

Ukupno je sudjelovalo 10 učenika (5 učenika 1.b razreda i 5 učenika 2.b razreda) pod vodstvom učiteljica Anamarije Čubranić i Ane Marije Šviderski – Jurinjak.

Sudoku potiče razvoj kognitivnih procesa poput pamćenja i razumijevanja, pospješuje stjecanje znanja, razvija pozitivan natjecateljski duh i razmjenu prespektiva jer svaki učenik ima svoj način kako pristupa postavljenim zadatcima.

Hrvatska Mensa u suradnji sa Agencijom za odgoj i obrazovanje organizira natjecanje u rješavanju Sudoku. Ove godine prijavilo se oko 8000 učenica i učenika u više od 400 osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske. Natjecanje se odvija u tri razine. Prva razina se održala 4.studenog, nakon čega slijedi regionalno natjecanje 26.studenoga u četiri regije: Zagreb, Split, Rijeka i Osijek. Najbolji natjecatelji odlaze u Zagreb na državno gdje najuspješnije očekuju vrijedne nagrade.

Učenici naše škole koji su se plasirali dalje na regionalno natjecanje su:

  • Nikol Čutul 2.b
  • Hana H.Omerović Nikolić 2.b
  • Ino Šimić 2.b

Čestitamo svima,
posebno najuspješnijim natjecateljima na izvrsnim rezultatima
i želimo im puno sreće na regionalnom natjecanju u Rijeci. ❤️

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Natjecanja, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.