Petaši upoznali prvaše s čarobnim svijetom škole

Prije četiri godine učenici tadašnjeg 5.b uveli su tadašnje učenike 1.b u čarobni svijet škole. Tadašnji prvašići sada su učenici 5.b razreda. Svoja iskustva vezana uz školu i sve njene tajne prenijeli su na novi naraštaj, na učenike 1.b razreda. Susret dviju generacija bio je poučan, ispunjen radošću i lijepim druženjem. ❤️

Petaši su jedva dočekali dan kada će i oni sudjelovati u uvođenju malenih u novu avanturu zvanu obrazovanje. Dočekali su prvaše u svojoj učionici i uhvatili ih za ruke. Pokazali su im sve prostorije, kutke i zakutke naše škole. Prvaši su tako stekli neprocjenjiv uvid u novi prostor u kojem će pohađati nastavu, učiti i družiti se narednih osam godina.

Stekli su i svoje anđele čuvare koji će im biti na pomoći kad god budu trebali. Svaki učenik 5.b je tako postao poseban prijatelj, “veliki brat ili sestra” i pokrovitelj jednom (ili više njih) učeniku 1.b razreda. Zanimljivo je da su čak troje učenika iz 5.b prava braća i sestre učenicima iz 1.b… za po doma 😊

Njihove razrednice Ivana Surić (5.b) i Ana Marija Šviderski-Jurinjak (1.b) uživale su u prisluškivanju prenošenja Vodiča za preživljavanje u našoj školi.

Ana Marija Šviderski-Jurinjak

FOTOGALERIJA:

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Projekti, Vijesti i označen s , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.