Nova ekipa malih robotičara i njihov prvi robot

Iako je robotika u našoj školi prisutna već neko vrijeme, od nedavno imamo novu izvannastavnu aktivnost Robotika u koju su se uključili učenici 3.b razreda. Nova ekipa s velikim je interesom ušla u zanimljiv svijet robotike i nakon nekoliko održanih sastanaka učenici su, uz pomoć domara i svoje učiteljice informatike, uspjeli složiti svoj prvi robot – takozvani mBot. 😊

Tako je započela priča o našem robotiću koji uskoro kreće u nove pobjede zajedno s učenicima koji ga uče pokretati i davati mu osnovne naredbe za izvršavanje kretnje, korištenje ultrazvučnih senzora te ledica kojima se upravlja bluetooth-om ili pomoću računala USB putem. Pa zaželite im sreću tijekom brojnih aktivnih sati koje će provesti s malim mBotom! 😍

Vedrana Miočić

Ovako je to izgledalo na početku avanture…

I na kraju, učenici su s veseljem pokazali svojeg prvog robotića 🤗

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Projekti, Slobodne aktivnosti, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.