Školski sat s poduzetnicom Tamarom Čorak

U sklopu nastavne cjeline Ja i drugi u zajednici, nakon gosta načelnika Općine, 3. a razred u goste je pozvao Tamaru Čorak. Ona je znatiželjnim trećašima održala zanimljiv i poučan sat na temu Budimo poduzetni.

Predstavila nam je rad svoje obitelji kroz obiteljski posao rasadnika. Tamara je jedan od voditelja Rasadnika u Žgombićima, uspješna poduzetnica. Kroz kratak dokumentarni film o obiteljskom rasadniku upoznala nas je s pojmovima poduzetnik, dobit, poslovni plan, investicija, ulog, rizik, važnost suradnje s lokalnom zajednicom i mnogim drugim.

Vesela i vedra Tamara opisala nam je svoj radni dan kroz četiri godišnja doba, poteškoće, ali i radosti u svome poslu. Strpljivo i sa osmjehom na licu odgovarala je na mnoga dječja pitanja. Potaknula je učenike na razvoj poduzetničkog duha i pozvala nas je u uzvratni susret, u posjet njezinom rasadniku. Neslužbeno smo zakazali susret za Dan pješačenja u listopadu sljedeće školske godine.

Veselimo se i s nestrpljenjem iščekujemo ovaj susret. ❤️

Ivona Dundović-Ljutić

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Projekti, Razgovori, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.