Dominik Mešić u Modroj lasti

Baš smo se razveselili kad smo prelistavajući prosinački broj Modre laste, popularnog časopisa za mlade uz koji su odrastale brojne generacije, u rubrici Vaša pošta uočili literarni rad našeg učenika Dominika Mešića. 🙂
Njegov sastavak Kad se voli u školi donosimo u nastavku.

.

KAD SE VOLI U ŠKOLI

Ljubav u školi najgora je stvar ikada. Ne možeš se koncentrirati na nastavu, nego stalno gledaš onu malu plavu u trećoj klupi lijevog reda. Pokušavaš joj ugoditi na sve moguće načine, ali nikako da joj udovoljiš. Ipak, imaš osjećaj da se i ti njoj sviđaš. Kada napokon dobiješ njezinu pažnju, sav se smotaš te ti se jezik skrati za pola rječnika. Ljubav se može pokazati na dva načina: na šminkerski i na agresivni način. Šminkerski način je da ponudiš simpatiju čokoladom, snackom ili bombonom. Agresivni način je kada simpatiju vučeš za kosu, kradeš joj stvari i knjige. Kad se voli u školi, ocjene odjednom padnu i ne vraćaju se još dugo. Roditelji te stalno opominju te ti uzmu sve drago, ali tebe boli briga. Samo ti je na pameti ona mala. I dan i noć. Ljubav je jedna stvar koja se svake minute mijenja. Ljubav ujedinjuje mladića i djevojku, ili dječaka i djevojčicu. Ljubav zna trgati srca, što može biti bolno. Ljubav se ne može kontrolirati. Kad te ljubav spopadne, leptirići u trbuhu nikako da slete. Ljubav te uzdiže, ali te može i baciti dolje. Ljubav je zeznuta stvar. Ali na dobar način.

Dominik Mešić, 6. a

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Vijesti i označen s , , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.