Četvrtaši na Plitvičkim jezerima

Četvrti razredi naše Škole posjetili su, u utorak 12. listopada, Nacionalni park Plitvička jezera. Na putu prema jezerima, stali su u gradu Senju gdje su izvana pogledali kulu Nehaj i naučili ponešto o njezinoj herojskoj povijesti.

Služila je kao vojna utvrda uskocima koji su je koristili kao mjesto s kojeg su branili grad Senj te pripremali napade na Turke i Mletke.

Put su nastavili preko Vratnika i Otočca, uživajući u divnom danu i predivnom pogledu na Liku,  slušajući zanimljivosti o njoj i mjestima kroz koja su prolazili.

Stigavši na Plitvička jezera, naš najveći, najstariji i najposjećeniji nacionalni park, krenuli su u obilazak Velikog slapa, Donjih i Gornjih jezera, a  najveće jezero Kozjak preplovili su brodom koji vozi na struju. Naučili su da šesnaest predivnih jezera dobivaju vodu od brojnih rječica i potoka, a međusobno su spojena kaskadama i slapovima te da su temeljna osobitost Parka sedrene barijere, koje su nastajale u razdoblju od desetak tisuća godina.

Prepuni pozitivnih dojmova i dobrog raspoloženja vratili su se kućama. Sigurno će još danima prepričavati dogodovštine s izleta i iščekivati novi izlet u Zagreb.

Ivana Mišković

FOTOGALERIJA:

foto: Ivona Dundović – Ljutić i Ana Marija Šviderski Jurinjak
video uredila: Ivana Mišković

Ovaj unos je objavljen u Čuvari prirode, Izleti, Terenska nastava, Vijesti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.