Izlet u Gorski kotar

U četvrtak 30. rujna, učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica Ive Spiciarich, Sanje Špalj i Anite Čemeljić – Karabaić posjetili su Gorski kotar, Brod na Kupi i Fužine. 🌳 🐻 💚

Po dolasku u Brod na Kupi posjetili smo OŠ „Fran Krsto Frankopan“. Školu polazi 25 učenika od 1. do 8. razreda.

U neposrednoj blizini Osnovne škole “Fran Krsto Frankopan”  i  rječice Kupice, uz stručno vođenje stazom,  učenici su prošetali kroz prelijepi voćnjak starih autohtonih sorti voćaka (uglavnom jabuka i krušaka)  i  saznali mnogo zanimljivosti o medvjedu.

Posjetil smo Kaštel Zrinskih gdje su učenici mogli pogledati postavu “Divljina s pogledom na more” u kojoj je predstavljena prirodna baština Gorskog kotara.

Pri povratku u OŠ „Fran Krsto Frankopan“  učenike je učiteljica Nikolina upoznala s radom školske zadruge te djelatnostima u kojim sudjeluju učenici i učitelji. Učenici su imali prilike degustirati proizvode.

Nastavili smo put  kroz lijepi gorski kraj do Fužina i špilje Vrelo. Špilja Vrelo otkrivena je slučajno pedesetih godina prošloga stoljeća kod izgradnje akumulacijskog jezera Bajer. Starost joj se procjenjuje na 3,5 – 4 milijuna godina.

Na kraju smo otišli na ručak i igru  u lovački dom Arnika. Izlet je protekao u veselom raspoloženju. 🥰

Anita Čemeljić – Karabaić

FOTOGALERIJA:

foto: Anita i Iva

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Čuvari prirode, Izleti, Terenska nastava, Vijesti i označen s , , , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.