13. čakavski susreti va Kostrene

Prvi smo put ove godine sudjelovali na čakavskim susretima u organizaciji Katedre Čakavskoga sabora Kostrena. Program je otvoren 13. svibnja predstavom Naša štorija. Naše su učenice sudjelovale na manifestaciji  Ča bimo mi bez ča koja se održala 15. svibnja u Narodnoj čitaonici Sv. Lucija.

Na rasporedu su se tada našle plesne, pjevačke, recitatorske i dramske točke koje su izvodili učenici devet škola Primorsko-goranske županije. Učenice Nina Bogović, Sara Cvrtila, Lorena Kosić, Gloria Rošić, Lucija Žužić i Mia Žužić izvele su recitaciju Moja mat s kojom su nastupile i na Danu škole.

Odjevene u dubašljanske narodne nošnje privlačile su poglede te su pokazale da i te kako brinemo za očuvanje tradicije i čakavskoga narječja.

Simona Šamanić

FOTOGALERIJA:

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Kreativac, Projekti, Vijesti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.