Petaši na izletu u Istri

U prvim danima svibnja naši su petaši napokon dočekali zasluženi izlet. Iz Bogovića smo u ranim jutarnjim satima 3. svibnja krenuli put Istre. Prva postaja bila je Pula.

U Puli smo posjetili pulski amfiteatar te smo potom prošetali gradom, pratiteljica putovanja upoznala nas je sa svim važnijim mjestima i spomenicima grada Pule. Nakon razgledavanja najvećega istarskoga grada uslijedila je pauza za ručak u restoranu Šurida u obližnjem gradiću Fažani. Siti i zadovoljni u 13 i 30 iz Fažane smo brodićem krenuli na Brijune. Uz stručno vodstvo obišli smo najposječeniji brijunski otok Veliki Brijun. Oduševila nas je vožnja vlakićem i životinje koje baš i nemamo prilike vidjeti na našim prostorima. Saznali smo puno povijesnih činjenica koje nacionalni park čine uistinu posebnim. Naravno, bilo je i slobodnoga vremena, a  nema boljeg mjesta za igru od prostranih livada kojih na Brijunima ne manjka. O tome kako nam je bilo najbolje svjedoče fotografije.

Simona Šamanić

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Izleti, Terenska nastava, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.