10 najboljih filmskih postignuća u 2017. godini

Iako je početkom ožujka Akademija filmskih umjetnosti već nagradila Oscarima, po mišljenju njezinih članova, najbolje filmove u 2017. godini, odlučili smo prisjetiti se filmske 2017.  iz našeg kuta i filmova koje ste možda propustili, a vrijedi ih pogledati. Donosimo, 10 najboljih filmskih postignuća u 2017. godini, iz pera velikog filmoljupca Dominika Mešića! 😊

.

10. mjesto: NAJVEĆI SHOWMAN (The Greatest Showman)

Najveći Showman inspirativna je priča o uzdizanju iz siromaštva jednog smionog sanjara koji je uspio dokazati kako je sve što možete zamisliti moguće i ostvariti te da svatko, koliko god nevidljivim se činio, ima nevjerojatnu priču vrijednu svjetskog spektakla. Barnumova priča je klasična priča o snalažljivom poduzetniku koji se uspio sam izvući iz siromaštva i ne samo da je postao majstor sasvim nove umjetnosti imidža i promocije nego i jedan od prvih američkih milijunaša koji je sam stvorio svoje bogatstvo.

9. mjesto: VELIKA IGRA (Molly’s Game)

Molly Bloom je bila skijašica svjetskog ranga koja je postala konobarica nakon ozljede i neuspješne kvalifikacije za Olimpijske igre. Nezadovoljna običnim poslom pokrenula je ilegalnu kockarnicu na tjednoj bazi koju su posjećivali slavni glumci i velike face. Njezini igrači su bili filmske zvijezde, poznati sportaši, poslovnjaci i ruska mafija. Molly je uspješno vodila posao sve dok joj usred noći na vrata nisu upali FBI agenti. Jedini saveznik joj je bio njezin odvjetnik Charlie Jaffey, koji je otkrio da je Molly puno više od onoga što se pisalo o njoj.

8. mjesto: ONO (It)

Film je snimljen prema istoimenom horor romanu Stephena Kinga. Režirao ga je Andy Muschietti, a glavna uloga je pripala Billu Skarsgardu. Uloge djece koji ovaj strašni klaun lovi odglumili su: Jaeden Lieberher, Chosen Jacobs, Sophia Lills, Finn Wolfhard i Jack Dylan Grazer. Kada počnu nestajati djeca iz gradića Derry, Maine, grupa djece će se suočiti sa svojim najvećim strahovima kada će se morati suočiti sa zločestim klaunom Pennywiseom, čija povijest nasilja i ubojstava datira daleko u prošlost.

7. mjesto: THOR: Ragnarok

U filmu Thor: Ragnarok studija Marvel, Thor je zarobljen na drugoj strani svemira bez svog moćnog malja te se nađe u utrci s vremenom kad se mora vratiti u Asgard da bi zaustavio Ragnarok – uništenje svog rodnog svijeta i kraj asgardske civilizacije, koji predvodi svemoguća i nemilosrdna Hela. No prije toga mora preživjeti smrtonosno gladijatorsko natjecanje u kojem se suočava sa svojim bivšim saveznikom i kolegom Osvetnikom – Nevjerojatnim Hulkom!

6. mjesto: ČUVARI GALAKSIJE 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Sniman uz posve novu zvučnu pozadinu Awesome Mixtape #2, Marvel Studios, film Čuvari Galaksije Vol. 2 nastavlja pustolovinu ekipe koja prelazi granice svemira. Čuvari se moraju boriti da održe svoju novostečenu obitelj na okupu dok otkrivaju tajnu pravog porijekla Petera Quilla. Stari neprijatelji postaju saveznici, a fanovima omiljeni likovi iz klasičnih stripova priskočit će u pomoć našim junacima dok se Marvel Cinematic Universe nastavlja širiti.

5. mjesto: Blade Runner 2049

Trideset godina nakon događaja iz prvog filma, novi istrebljivač, losanđeleski policajac K (Ryan Gosling) pronalazi dugo skrivenu tajnu koja ima potencijala da ono malo ljudskog društva što je preostalo baci u potpuni kaos. Njegovo otkriće odvest će ga u potragu za Rickom Deckardom (Harrison Ford), bivšim istrebljivačem koji je nestao prije trideset godina… Ovaj znanstveno – fantastični film nominiran je za 5 Oscara, a kristalno čista slika i zvuk su glazba za oči i uši svakog gledatelja.

4. mjesto: VOZAČ (Baby Driver)

Mladi i talentirani vozač automobila koji služe za bijeg nakon pljačke oslanja se na ritam glazbe koju non-stop sluša kako bi bio najbolji u onome što radi. Međutim, kada upozna djevojku svojih snova, Baby u novom poznanstvu vidi priliku za bijeg od kriminala. Ipak, nakon što ga mafijaš prisili da radi za njega, Baby se mora suočiti sa stvarnošću – pljačkom unaprijed osuđenom na propast koja će zaprijetiti njegovom životu, ljubavi i slobodi. Film je zaradio nominacije za Oscare i dobio je BAFTU za najbolju montažu.

3. mjesto: COCO I VELIKA TAJNA (Coco)

Unatoč zapanjujućoj obiteljskoj zabrani glazbe, koja traje već generacijama, Miguel sanja o tome da postane vrstan glazbenik kao njegov idol Ernesto de la Cruz. U očajničkom pokušaju da dokaže svoj talent, Miguel se nađe u fantastičnoj, šarenoj Zemlji mrtvih slijedeći tajanstven lanac događaja. Usput upoznaje šarmantnog prevaranta Hectora i oni zajedno kreću na veličanstveno putovanje otkrivanja prave priče o povijesti Miguelove obitelji. Film je dobitnik dva Oscara za najbolju pjesmu i najbolji animirani film. Dobitnik je i BAFTE u istim kategorijama.

2. mjesto: DUNKIRK

Godine 1940., tijekom pada Francuske, stotine tisuća vojnika savezničkih snaga povuklo se u Dunkirk. Tommy je jedini preživjeli nakon napada njema-čkih vojnika iz zasjede. Došavši na obalu, on pronalazi tisuće vojnika koji čekaju evakuaciju te upoznaje Gibsona koji upravo pokapa mrtvo tijelo. Nakon njemačkog bombaškog napada iz zraka, njih dvojica pronalaze ozlijeđenog čovjeka. S nosilima se zapute prema bolničkom brodu u nadi da će se na njega uspjeti ukrcati i pobjeći, ali im ulaz na isti nije dopušten.

1. mjesto: OBLIK VODE (The Shape of Water)

Sally Hawkins tumači lik žene zaposlene u vladinom laboratoriju maksimalne sigurnosti, koja žudi s nekim ostvariti odnos. No, to se sve promijeni kada otkrije da se u laboratoriju čuva neobično biće, koje ima nevjerojatne ljudske karakteristike. Njih dvoje stvore neobičnu povezanost, unatoč protivljenju nemilosrdnih čuvara. Ova divna, romantična i čudnovata fantazija je nešto potpuno drugačije od svega što ste imali prilike gledati do sada u kinima. Film je dobitnik 4 Oscara, uključujući najbolji film.

pripremio: Dominik Mešić, 7. a

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Filmske preporuke, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.