Kristian Kobrehel u Školi Lijepog Čitanja

Naš je Kristian Kobrehel, učenik 6. a razreda, ovoga ljeta dio praznika proveo u Ljetnom kampu u planinama gdje je sudjelovao u programu Škola Lijepog Čitanja. Ljetni kamp u planinama održava se u Nacionalnom parku Sjeverni Velebit koji je zasigurno mjesto na kojem inspiracije ne manjka. Kristian se iz kampa vratio s diplomom za Najbolju emotivnu priču.

.

Kad bih ja pisao pravila o prijateljstvu …

Kada me netko pita što je to prijateljstvo i kaže mi da to objasnim svojim riječima, ja uvijek kažem: Prijateljstvo je iskrenost, prijateljstvo je poštovanje, prijateljstvo je podrška. No, ipak postoji jedan problem. Ponekad se od iskrenosti, poštovanja i podrške stvori neprijateljstvo i mržnja. Zna se dogoditi da su prijatelji ljuti jedni na druge pa kad se posvađaju samo izmišljaju još gore razloge da se razdvoje i zato bih u knjigu Pravila prijateljstva napisao: Ako ste kao prijatelji ljuti jedni na druge, porazgovarajte na miru bez ljutnje, ali ako to ne uspije, probajte se smiriti i ponovno razgovarati o problemima nakon što prođe nekoliko dana. Počnite razgovarati kao pravi i iskreni prijatelji, ispričajte se jedni drugima. Okrenite novu stranicu, kao da se ništa nije dogodilo i nemojte nikada spominjati tu svađu u razgovorima da se opet nešto poput toga ne pokrene. Mislim da je razdvajanje prijatelja nešto najokrutnije što se može dogoditi iskrenom i pravom prijateljstvu jer je prijateljstvo jedna od ljepših i bitnijih stvari u životu.

Kristian Kobrehel

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli ovaj članak! Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.