Oproštaj osmaša

Ivan Rošić i Laura Žužić posljednji su put kao osnovnoškolci 5. srpnja uzeli mikrofone u ruke. Već uhodani voditeljski par pozdravio je goste priredbe kojom se učenici osmoga razreda opraštaju od škole, učitelja i svega onoga što im je veći dio života činilo svakodnevicu.

Prisutne je pozdravila ravnateljica Nedeljka Turčić koja je učenicima i njihovim roditeljima uputila riječi podrške, a učenicima se s lijepim željama za budućnost obratio i načelnik općine Robert Anton Kraljić. Za početak je pripremljena glazbena točka koju su, kao i sve ostale do kraja programa, zajednički izveli učenici oba osma razreda u pratnji učitelja Davora Burlovića. Uslijedili su trenutci prisjećanja prvih školskih koraka, simpatija i brojnih anegdota iz školskoga života koje su učenici ostavili kao pisani trag u svojim školskim zadaćama. Također, sjećanja na izlete, rođendane i različite događaje koje su zajedno proživjeli vidjeli smo u prezentaciji nakon koje su Ivan Kraljić i Eldin Čamdžić izveli bisere iz školskih klupa u formi kratkih skečeva. Neposredno prije svečane podjele svjedodžbi, učenicima i njihovim gostima, obratili su se razrednici Martina Bambić i Zoran Sekovanić koji su se ukratko osvrnuli na zajedničke provedene godine. Posebno su istaknute učenice koje su tijekom cijelog osnovnoškolskog obrazovanja ostvarile odličan uspjeh te su im Ravnateljica i Načelnik uručili prigodne darove. Za kraj, učenici su odlučili cvijećem obradovati sve one koji su bili dijelom njihove osnovnoškolske avanture, razrednike, učiteljice razredne nastave, predmetne učitelje, stručnu službu i tehničko osoblje. Generacija koje će se svi rado sjećati kreće u nove pustolovine.

Simona Šamanić

FOTOGALERIJA:

foto: Alenka Žužić

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Svečanosti, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.