Dani medijske pismenosti

Dani medijske pismenosti trajali su od 2. do 8. svibnja 2022.g. Organiziraju ih, kao i proteklih godina, Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove godine obilježili smo Dane medijske pismenosti kreativnim aktivnostima, odnosno simulacijom radijske emisije i provjerom informacija. Učenici izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje učili su o dezinformacijama, motivacijama raznih aktera koji dijele dezinformacije i o ulozi tehnologije u području manipulacije informacijama. Provjeravali su informacije kroz pet koraka provjere: podrijetlo, izvor, datum, mjesto, motivacija.

Učenici 4.b razreda su probali biti pravi voditelji, novinari, komentatori i kritičari na jedan dan, a pritom su se i dobro zabavili. Snimka radijskog programa je dostupna u nastavku.

Snimka radijskog programa 📻

 

Anika Žegarac

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Projekti, Slobodne aktivnosti, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.