Upute za učenike – nastava na daljinu

Dragi učenici,

u nastavku donosimo nekoliko obavijesti i uputa kako bi vas upoznali s nastavom na daljinu i prvim koracima koje treba napraviti kako bi zajedno uspješno odradili ovaj izazov 😊

Nastava na daljinu će se odvijati za učenike viših razreda  od 14. prosinca do 23. prosinca 2020. godine.

  • održavati će se u virtualnim učionicama naše škole, na Yammeru. Učionice su kreirane i u njima će svakodnevno predmetni učitelji postavljati nastavne sadržaje, materijale za vježbu, zadatke, aktivnosti, komunicirati s učenicima,… 

POSTUPAK PRIJAVE U VIRTUALNU UČIONICU NA YAMMER-u:
.

Najprije se treba prijaviti na Office365 portal putem sljedeće poveznice:

https://office365.skole.hr/

Kod prve prijave, u gornjem desnom kutu potrebno je odabrati Prijava, potom AAI@EduHr prijava te upisati korisničko ime i lozinku (one iste podatke kojima učenici pristupaju eDnevniku). Nakon prijave na navedeni portal, potrebno je potvrditi uvjete korištenja te odabrati opciju Odvedi me na Office365. Tada će u popisu aplikacija biti vidljiv i Yammer te će mu korisnici moći pristupiti. Ako ne vidite ikonu Yammer aplikacije, kliknite na Pokaži sve aplikacije. Kako su razrednici već dodali učenike u virtualne razrede, svaki učenik će se nakon prijave automatski naći u svojoj virtualnoj učionici.

Nakon što se prvi put prijavite, kod svake sljedeće prijave postupak je isti, samo što na početnom ekranu kliknete na link na crvenoj traci – portal.office.com

Osim Yammera, na popisu aplikacija vidjeti ćete i MS Team, Zoom, kao i ostale aplikacije koje će vam možda zatrebati na nastavi pojedinih predmeta.

U nekim predmetima koristiti ćete aplikaciju MS Teams. Za sve one koji nisu upoznati s korištenjem ove aplikacije, donosimo detaljne upute:

Svima želimo puno uspjeha u nastavi na daljinu! ❤️

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Obavijesti, Vijesti i označen s , . Bookmarkirajte stalnu vezu.