Ususret Noći istraživača

Ovogodišnja Noć istraživača (27. rujna) najavljena je u Osnovnoj školi Malinska-Dubašnica gostujućim izlaganjem. Grupa istraživača Staroslavenskoga instituta ove je godine pripremila niz zanimljivih predavanja s ciljem popularizacije Žgombićevog zbornika.

Svoj su istraživački rad na glagoljskom zborniku predstavili: Ivan Botica, Blanka Ceković, Sandra Požar, Andrea Radošević, Ana Šimić, Marija-Ana Dürrigl te Maja Pasarić, stipendistica programa Marie Curie u sklopu Obzora 2020.

Predstavljanju su prisustvovali učenici petog i šestog razreda. Učenicima je prikazan sadržaj portala s izdvojenim zanimljivostima iz područja arheologije, književnosti i srednjovjekovne medicine te su naposljetku učenici upućeni na zabavne sadržaje – računalne igre.

Klik na portal Žgombićev zbornik – U Noć istraživača s Otoka glagoljice i uživajte u istraživanju!

Simona Šamanić

FOTOGALERIJA:

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Projekti, Vijesti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.