Arhiva kategorije: Čuvari prirode
Petaši u Senju i na Plitvičkim jezerima
Petak, 3. svibnja učenici 5.a i 5.b razreda proveli su na izletu u Senj i NP Plitvička jezera u pratnji svojih razrednika Andree Fugošić Bagara i Luke Savina te učiteljice Ive Spiciarich.
Za lipču nan Dubašnicu
U subotu 4. svibnja, učenici naše škole su se u velikom broju rado odazvali ekološkoj akciji čišćenja podmorja “Za lipču nan Dubašnicu”. Naime, akcija se tradicionalno održava zadnjih 20-ak godina u suorganizaciji ronilačkog centra Pelagos iz Njivica pod vodstvom instruktora … Nastavi čitati
Neka svaki dan bude Dan planeta Zemlje!
Prošli tjedan obilježili smo Dan planeta Zemlje i Svjetski dan sjećanja na žrtve nuklearnih katastrofa. Učenici viših razreda imali su što reći na tu temu. 💚
Ambasadori Čistog podzemlja
U ponedjeljak 29. travnja našu školu je posjetila Eva Fućak, ambasadorica Čistog podzemlja. Upoznala je petaše i učenike 2.b razreda s krškim podzemljem – reljefnim i hidrološkim oblicima, živim svijetom i endemskim vrstama te problematikom bacanja velike količine otpada u … Nastavi čitati
Četvrtaši na Plitvičkim jezerima
Petak, 19. travnja, učenici i učiteljice 4.a i 4.b razreda proveli su u Nacionalnom parku Plitvička jezera. U moru kišnih i tmurnih dana koji su prethodili danu naše terenske nastave, ovaj je bio kao stvoren za uživanje u prirodi. 💚
Ususret proljeću
U srijedu 20. ožujka, učenici šestih razreda pozdravili su proljeće interpretacijskom šetnjom našim drmunom u pratnji učiteljica Simone Šamanić Ježabek i Ivane Surić. Toni Kraljić, dipl. inžinjer šumarstva, je na zanimljiv način upoznao učenike s bioraznolikošću našeg krajobraza. 💚
Sjeverni Velebit
Dana 23. 10. 2023. g. učenici 6.a i 6.b razreda posjetili su Sjeverni Velebit, u pratnji učiteljice Hrvatskoga jezika Simone Šamanić Ježabek, učiteljice Geografije Ivane Surić i pedagoginje Ivane Bonifačić.
Dani kruha, jabuka i zahvalnosti za plodove zemlje
Učenici mlađih razreda, u mjesecu listopadu, obilježili su Dan kruha, jabuka i zahvalnosti za plodove zemlje te je cijeli mjesec protekao u znaku hrane, a školu je ispunio miris finih domaćih peciva, kolača i voća. 🍎 🥨💚
Prvašići na farmi magaraca u Šmriki
U utorak 17. listopada naši su prvašići krenuli u posjet OPG Lucić u pratnji svojih učiteljica Ive Spiciarich, Anite Čemeljić–Karabaić i asistentice Marije Skomeršić. Srdačni i veseli domaćini educirali su učenike o primorsko-dinarskim magarcima i timarenju magaraca. 🐴 💚
Branje maslina
Učenici drugog razreda naše škole 12. listopada 2023. godine bili su u berbi maslina. Nakon dva sata redovne nastave u školi sa svojim su učiteljicama Ivonom Dundović-Ljutić i Anom Marijom Šviderski-Jurinjak krenuli vlakićem prema maslinicima. 💚










