Arhiva kategorije: Čuvari prirode
Ekološka grupa naše škole je i ove godine vrlo aktivna
Polaznici naše Ekološke grupe, koju vodi učiteljica Ana Marija Šviderski-Jurinjak, i ove su godine vrlo aktivni – sudjelovali su na jednom zanimljivom natječaju, brinuli o čistoći naših plaža i bili na vrlo poučnoj terenskoj nastavi gdje su istraživali bioraznolikost dubašljanske … Nastavi čitati
Mobilni EKO kutak 2022./2023. – PGŽ
U našoj se školi u ovoj školskoj godini provodi projekt „Mobilni EKO kutak 2022./2023. – PGŽ“. Projekt je to Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije, Hrvatske udruge stanara i suvlasnika zgrada te komunalnog društva Ponikve EKO – otok Krk.
Terenska nastava iz geografije petih razreda
U četvrtak 3. studenoga petaši su se zajedno s razrednicama Marijom Mandekić i Ivanom Surić te učiteljicom Renatom Pavletić uputili u istraživanje planina Učka i Ćićarija. Pod vodstvom PD Platak, učenici su propješačili kružnu stazu Land Art – spoj umjetničkih … Nastavi čitati
Berba školskih maslina
Kaže pjesma, maslina je neobrana… Ali naše nisu! Prošli tjedan su vrijedne ruke obrale sve masline koje, osim što donose dragocijene plodove, krase prostor oko naše školske zgrade. Mali i veliki berači udružili su snage i na kraju bili jako … Nastavi čitati
Jesenska izložba gljiva u dvorištu naše škole
U utorak 25. listopada, u dvorištu naše škole, priređena je zanimljiva izložba koja je izazvala veliki interes učenika i djelatnika škole – jesenska izložba samoniklih gljiva sa otoka Krka u organizaciji Međunarodne gljivarske udruge Krasnica – Rusula iz Bakarca.
Dan jabuka
Za jabuku se kaže da je kraljica voća i jedino je voće koje ima svoj dan. U cijelom svijetu se 20. listopada obilježava Dan jabuka. Tako su i naši trećaši, nakon uspješne terenske nastave u Brodu na Kupi odakle su … Nastavi čitati
Nacionalni park Risnjak i Popovićev mlin
U utorak 4. listopada učenici 4.a i 4.b razreda posjetili su Nacionalni park Risnjak i Popovićev mlin u Delnicama u pratnji razrednica Anite Čemeljić – Karabaić, Ive Spiciarich i učiteljice Vedrane Miočić. 🌳 🍁 🧡
Svjetski dan pješačenja – naša jesenska šetnja Dubašnicom
Kao i svake godine u listopadu, obilježili smo Svjetski dan pješačenja i uputili se u jutarnju šetnju Dubašnicom. Uživali smo u prekrasnoj prirodi, druženju i lijepim susretima s ljudima koji su nam otkrili neke nove, zanimljive priče iz naše Dubašnice.
Premužićeva staza – sedmaši u otkrivanju čudesne ljepote Velebita
U četvrtak 6. listopada učenici 7. a i 7. b razreda, u pratnji razrednika Predraga Znaora, Petrice Mrakovčić i učiteljice Ivane Surić uputili su se na jednodnevni izlet kako bi posjetili Nacionalni park Sjeverni Velebit. 💚
Svjetski dan zaštite životinja
Prvašići su Svjetski dan zaštite životinja, koji se obilježava 4. listopada, proveli na edukativnom izletu na Farmi magaraca u Šmriki u pratnji učiteljica Ane Marije Šviderski-Jurinjak, Anike Žegarac i Ivone Dundović-Ljutić. Bio je to ujedno i njihov prvi školski izlet. … Nastavi čitati










