Četvrtaši u Zagrebu

Tradicionalno, učenici četvrtih razreda završetak četverogodišnjeg druženja sa svojom učiteljicom zaokružuju posjetom glavnom gradu Republike Hrvatske.  Tako je i ova generacija  naših četvrtaša 25. travnja posjetila  Zagreb.

Valjalo se rano dići jer je polazak bio predviđen u 6 sati ujutro.  U sunčanom Zagrebu dočekala nas je medvedgradska vladarica Barbara koja je samo za ovu prigodu izašla iz svog podzemlja, a nama je bila vodič po Zagrebu.  Uz priču o nastanku grada posjetili smo katedralu, Banske dvore, Markov trg, kulu Lotršćak, susreli Belu IV., spustili se uspinjačom do Ilice, posjetili Muzej iluzija u kojem smo se ludo zabavili i nasmijali do mile volje. Uslijedila je stanka za ručak u pivnici Medvedgrad, posjet Muzeju grada Zagreba te vožnja tramvajem do ZOO Maksimir. Tu nam je bilo ludo i nezaboravno. Vratili smo se našim domovima u 22 h.  Sve u svemu proveli smo se lijepo. Puno toga smo vidjeli i naučili. Pokazali smo zrelost koja se i očekuje od desetogodišnjaka . Učiteljice su bile jako zadovoljne svojim učenicima, jer se pokazalo da mnogobrojne riječi izrečene tijekom protekle  četiri godine nisu bile uzaludne. Bogatstvo izleta  jest upravo u zbližavanju  učenika, međusobnom povezivanju učitelja i učenika i jačanju odnosa i  razvoju pozitivnih emocija.

Ivona Dundović – Ljutić

FOTOGALERIJA:

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Izleti, Terenska nastava, Vijesti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.