Čitaj (o) psu

Sve češće našu školu posjećuje jedan neobičan gost. Crne boje, duge dlake, hoda na četiri šape.

U suradnji s Udrugom za pet therapy Indificienter Vinkuran započeli smo u našoj školi, u školskoj knjižnici, provoditi R.E.A.D ® program Čitaj (o) psu.

Na prvom sastanku članovi navedene udruge Goranka Furlan i Aleš Furlan predstavili su program učiteljicama razredne nastave te stručnoj službi, a sastanku je prisustvovala i volonterka udruge Iva Dorčić Ljutić te njezin pas Nera. Iva i Nera čine terapijski par te su obje educirane za provedbu programa. Do sada smo imali uvodna druženja tijekom kojih su se učenici od 1. do 4. razreda, čiji su roditelji za to dali pristanak, upoznali s Ivom i Nerom te konceptom programa. Čitanje psu djeluje opuštajuće, pas ne kritizira i ne ruga se, već pažljivo sluša. Uvjerili smo se i da znatno utječe na motivaciju i koncentraciju. Željno iščekujemo buduće susrete!

Za više informacija o programu posjetite Facebook stranicu udruge.

Simona Šamanić

FOTOGALERIJA:

foto: Simona Šamanić, Ivona Dundović-Ljutić, Ana Marija Šviderski-Jurinjak

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Knjižnica, Projekti, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.