Sudjelovali smo u akciji “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”

Naši učenici su i u ovoj školskoj godini nastavili vrijedno prikupljati plastične čepove.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) provodi akciju “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”  kako bi se sakupio novac koji se koristi u svrhu liječenja i financiranja potrebnih lijekova i medicinskih pomagala.

Akcija se provodi na području cijele Republike Hrvatske, a u nju su uključene brojne tvrtke, udruge, škole i vrtići, preko 980 subjekata.  Projekt se provodi od 2013. godine, a do prošle je godine prikupljeno ukupno 230.000 kg čepova.

Učenici su tijekom cijele školske godine donosili čepove, i zajedničkim snagama prikupili gotovo 100 kg čepova, a prošlog su tjedna pune vreće predane putničkoj agenciji Olivari d.o.o koji ih dostavljaju spomenutoj Udruzi.

Razredi koji su bili najuspješniji u prikupljanju su 7. a razred sa prikupljenih 14.8 kg čepova, 1. a sa prikupljenih 12.4 kg te 4. a i 4. b razred sa po 10 kg čepova. Najuspješniji razredi nagrađeni su sladoledom kojega su s radošću pojeli.

Velika hvala našim vrijednim učenicima i Olivari d.o.o. na suradnji i pomoći. Akciju svakako nastavljamo već u rujnu.

Matea Mrakovčić Kosić

FOTOGALERIJA:

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Projekti, Vijesti i označen s , . Bookmarkirajte stalnu vezu.