Samo zdravo!

U srijedu 27. travnja učenici osmih razreda sudjelovali su u maloj školi zdrave prehrane. U suradnji s organizacijom Gaia Nova koja promovira zdraviji pristup životu kroz pravilan izbor i pripremu prehrane, prihvatili smo naučiti nešto više o tome i sudjelovati u programu Samo zdravo. 💚

Nakon teorijskog dijela i rasprave o zdravoj prehrani, prezentirane su nam namirnice od kojih ćemo napraviti zdravi napitak. Uz voće i povrće, dobili smo zadatak raspoznati samoniklo bilje te smo naučili da su maslačak, trputac te list divlje jagode vrlo zdravi i hranjivi. U zdravi napitak dodali smo i orašaste plodove te grožđice za slatkoću.

Zatim smo svi isprobali zdrave napitke i uvjerili se iz prve ruke da živa hrana donosi čistu energiju, zdravlje, vitalnost i ljepotu.

Učenicima su podijeljeni i kratki vodiči o zdravim prehrambenim navikama s nadom da će ih primjenjivati i tako brinuti o svome zdravlju.

Ivana Bonifačić

FOTOGALERIJA:

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Projekti, Vijesti i označen s , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.