eTwinning projekt – 100. dan u školi

100. dan u školi je međunarodni projekt koji se obilježava sredinom veljače, na 100. dan od polaska učenika u školu. Učenici ga obilježavaju nizom zanimljivih i poticajnih aktivnosti kojima se kroz igru i aktivnosti istraživanja broja 100, želi potaknuti ljubav prema školi, školovanju i zanimljivom projektnom danu koji provode.


Projekt je jednodnevni i provodi se na određeni, 100. dan u školi. Autor ovog projekta je učiteljica Sandra Vuk.

Facebook grupa okupljena oko ovog projekta ima za sada 504 člana, a u eTwinning projektu 154 članova. U našoj školi ove godine su se uključili 1. a, 1. b i 3. b razred sa svojim učiteljicama Mihaelom, Đanom i Ana Marijom.

Učiteljica Ana Marija Šviderski Jurinjak ispričala nam je kako je na 100. dan škole bilo u 3. b razredu 

Prvo je učiteljica podijelila ulaznice:

Onda su učenici dobili brošure koje su ih vodile iz aktivnosti u aktivnost:

Učenici su puno pažnje posvetili izradi krune od 100 crta, u što ćete se moći uvjeriti pogledom na fotogaleriju koju donosimo u nastavku 😉

Tijekom sata Prirode i društva ponovili su pojmove desetljeće, stoljeće i tisućljeće te izradili vremenske lente na ploči. Na razrednim tabletima slagali su puzzle sa slikom škole, rješavali križaljku od riječi koje su „progutale“ slog 100, riješili 100 pitanja u Wordwallu vezana uz pojmove iz Hrvatskog jezika, nasmijali se, zabavili i puuuno toga naučili. Tijekom sata matematike izmjerili su 100 metara školskog dvorišta, 100 decimetara razreda, 100 cm klupe i 100 mm krune.

Poslušali su himnu stotog dana škole, a na satu Tjelesne i zdravstvene kulture napravili su brojku 100 od svojih tijela i preživjeli 100 vježbi. 😊

Na kraju je svaki učenik dobio svoju diplomu 100. dana u školi – 100 dana pametniji.

Na kraju su učenici dobili sve materijale za zabavu tijekom vikenda putem aplikacije Padlet. Slobodno nam se pridružite! Pokušajte se poigrati!

Made with Padlet

 

FOTOGALERIJA 3.b RAZREDA:

A kako su 100. dan škole obilježili u 1. a razredu otkrila nam je njihova učiteljica Mihaela Košić

Prvašići iz 1. a razreda obilježili su 100. dan škole kroz različite grupne aktivnosti. Kroz igru su ponovili gradivo iz svih predmeta, riješili su 100 matematičkih zadataka i ispisali 100 riječi koje počinju sa slovima koje su do sada učili. Rješavajući zadatke iz matematike, hrvatskog jezika i prirode i društva spašavali su Štrumfove koje je oteo zločesti Gargamel. Najzanimljivije je svakako bilo traženje 100 papirića koje im je učiteljica sakrila po učionici. 😊 Uspjeli su ih pronaći čak 99, a samo jedan je uspio ostati skriven iza zavjese. Na tjelesnom su odradili 100 vježbi i odigrali graničara. U razrednim novinama crtali su sebe u sadašnjosti, ali i kako zamišljaju da bi izgledali sa 100 godina 😊, a naučili su pjevati i himnu 100. dana škole.

Sve ove aktivnosti su bile dio natjecanja, a na kraju dana su svi dobili diplomice za svojih prvih 100 dana škole tako da su svi bili pobjednici. 🥰

FOTOGALERIJA 1. a RAZREDA:

100. dan škole obilježili su i prvašići iz 1. b razreda sa svojom učiteljicom Đanom Krnčević. Na satu Hrvatskog jezika učenici su se podijelili u pet grupa. Zadatak je bio da svaka grupa napiše po 20 riječi koje počinju sa određenim slovom, pa je tako pet grupa napisalo ukupno 100 riječi. Drugi zadatak je bio pročitati što više riječi u 100 sekundi. 😊

I prvašići i trećaši super su se zabavili u ovom kreativnom, zanimljivom, zabavnom i poučnom projektu. Sigurni smo da će im se sljedeće godine, u obilježavanju 100. dana škole, pridružiti i neki drugi razredi 😊

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Projekti, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.