Vlak u snijegu

Učenici 3. a razreda upoznali su Vlak u snijegu Mate Lovraka, omiljeni klasik dječje književnosti, na vrlo kreativan i zanimljiv način. Osim što su pročitali roman, učenici su pisali, slikali, gledali film i uživali u upoznavanju likova iz Velikog Sela i njihovih pustolovina. ❄️🚂❄️

Čitajući lektiru Vlak u snijegu upoznali smo Ljubana, Dragu i Peru. Zatim smo pogledali istoimeni film. Smijali smo se dogodovštinama djece iz Velikog Sela u velikome gradu Zagrebu. Grizli smo nokte dok su otkopavali snijeg, navijali smo za Ljubana dok se tukao s Perom u vlaku.

Zapjevali smo Himnu zadrugara i složno prionuli na zadatke koje nam je zadala naša učiteljica:

  • napisati pismo liku iz romana
  • naslikati vlak zatrpan u snijegu
  • izraditi papirnate pahuljice
  • nacrtati likove iz romana onako kako ih  zamišljamo

Mate Jurasić, 3.a – Vlak u snijegu, pastele, format A0

U svemu tome dobro smo se zabavili.

Ispred nas je nova lektira, s još jednim zanimljivim likom i njegovim pustolovinama koje su trajale 7 dana i 7 noći, u društvu vjernog psa Bundaša i djevojčice Gite. Roman proizašao iz pera hrvatskog Andersena.

Ivona Dundović-Ljutić

FOTOGALERIJA:

 

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Kreativac, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.