Andro i Niko na nogometnom turniru u Abu Dhabiju

U Abu Dhabiju, glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata, od 8. do 20. ožujka 2018. održan je Zayed International Football Youth Cup na kojem je Hrvatsku predstavljala momčad starijih pionira NK Rijeke, a među njima su bili i naši učenici, Andro Babić i Niko Gajzler iz 7.b. 

Pozivnicom za sudjelovanje na međunardonom turniru u Abu Dhabiju, nogometna škola NK Rijeke svakako je dobila veliku pohvalu za svoj rad s mladima. Zayed International Football Youth Cup prestižan je turnir na kojem su u proteklim godinama sudjelovale mlade momčadi Barcelone, Reala, Manchester Uniteda, Chelseaja, Milana, … radi se o jednom od najboljih juniorskih turnira u svijetu. Gavni pokrovitelj turnira je šeik Zayed. Nogometni stručnjaci iz velikih svjetskih klubova dolaze svake godine na taj turnir kako bi otkrili nove, mlade nogometne talente.

Ove godine, Hrvatsku su u Abu Dhabiju predstavljali stariji pioniri NK Rijeke koje trenira Dario Dabac, sa pomoćnim trenerom Vanjom Petrovićem.

Naši dečki su nam u razgovoru otkrili kako su se osjećali kad su saznali da idu u Abu Dhabi – uzbuđeno!! sretno!! iznenađeno!!… trener Vanja Petrović nam je jednog dana samo rekao: Napravite putovnice, idemo u Abu Dhabi! 😊

Andro i Niko su počeli trenirati nogomet sa 6 godina, u NK Krku. I, kako su nam otkrili, već tada su znali da jednoga dana žele postati profesionalni igrači, a to i danas žele. Nije prošlo puno vremena od početaka u Krku do pozivnica za jače klubove. Andro Babić pozvan je u NK Rijeku, a Niko Gajzler nastavio je svoju nogometnu priču u NK Dinamo. Odnedavno, i Niko trenira u NK Rijeka. Trenutno su u skupini starijih pionira i treniraju skoro svaki dan, uz igranje utakmica vikendom.

Ove godine, osim naše ekipe, na Zayed Cupu odmjerile su snage momčadi Partizana, Banyasa, Al Wahde i Al Jazere. Sve su to kvalitetne momčadi, pa je našim igračima ovo bila izvrsna prilika za učenje i stjecanje novih iskustava.

Andro i Niko su nam otkrili kako su u Abu Dhabiju bili jako lijepo primljeni, organizatori su se potrudili da se osjećaju kao prave nogometne zvijezde. 😊 Osim nogometnog dijela, samo putovanje u Abu Dhabi bilo je za njih prekrasno iskustvo sa kojeg su se vratili puni lijepih dojmova.

Abu Dhabi je glavni grad Ujedinjenih Arapskih Emirata, smješten na otoku u Perzijskom zaljevu. Za naše igrače, organizirano je nekoliko izleta na kojima su imali prilike razgledati grad i njegove znamenitosti. Jedna od najpoznatijih i najljepših zgrada u Abu Dhabiju, velika džamija šeika Zayeda, ostavila je bez daha i naše nogometaše. Brojne je putnike ova džamija očarala svojom ljepotom; sa više od 80 kupola ukrašenih mramorom, dvorištem koje je popločeno cvijetnim mramornim uzorcima, najvećim tepihom na svijetu i impresivnim lusterom koji je također najveći na svijetu i teži oko 12 tona. Lusteri su ukrašeni sa milijunima Swarovski kristala.

Također, Andro, Niko i ostatak ekipe imali su prilike razgledati i ostatak grada, a posjetili su i zabavni park Ferrari World. Ovaj tematski park izgradila je tvrtka Ferrari, otvoren je 2010. godine i velika je atrakcija Bliskog istoka. Pravi raj za sve ljubitelje zabave i sportskih automobila!

Naravno, bilo je slobodnog vremena i za druženje, stjecanje novih prijatelja, biljar, stolni tenis, šetnju, …

I na kraju, Andro i Niko jednoglasno su se složili: putovanje u Abu Dhabi pamtiti će cijeli život!! 😍

Alenka Žužić

FOTOGALERIJA:

foto: Niko Gajzler i Vanja Petrović

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Putopisi, Sport, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.