Taumatrop – četvrtaši u svijetu optičkih iluzija

Učenici četvrtih razreda imali su prilike zaviriti u tajne čarobnog svijeta animiranog filma i optičkih iluzija.

U nastavku, donosimo kratki film i priču o ovoj zanimljivoj i kreativnoj radionici.

Premda imamo dugogodišnje iskustvo u gledanju crtića, protekloga smo tjedna o njima naučili puno toga novoga. U suradnji učiteljica i školske knjižničarke spojili smo sate medijske i likovne kulture, gledali smo svima dobro poznatoga Profesora Baltazara, učili o vrstama animiranoga filma, a onda se okušali u stvaranju iluzije na kojima se nama dragi animirani filmovi temelje. Svatko je dobio priliku izraditi taumatrop, optičku igračku koja je jedan od načina animacije. Svoje smo uratke snimili i napravili kratki film.

Simona Šamanić

Print Friendly, PDF & Email
Podijeli članak!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Ovaj unos je objavljen u Događanja, Knjižnica, Projekti, Video kutak, Vijesti, Zanimljivosti i označen s , , , , , , . Bookmarkirajte stalnu vezu.